Grupės

KAUNO RAJONO UGDYMO ĮSTAIGŲ MOKYTOJUS KVIEČIAME DALYVAUTI NEMOKAMOJE PSICHOLOGINĖS PARAMOS GRUPĖJE

Grupė vyks nuo 2021 m. gegužės 12 d. Susitikimai vyks nuotoliniu būdu zoom platformoje trečiadieniais 16.00-17.30 val. Grupės vadovė Kauno rajono švietimo centro pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Renata Stonienė. Dalyvių skaičius ribotas. Kviečiame registruotis el. adresu: renata.stoniene@gmail.com arba telefonu +37067916693.

Antrus metus gyvename pandemijos laikotarpiu. Antrus metus mokyklos dirba nuotoliniu būdu. Visi  tapome kitokie, nes nuotolinis bendravimas įnešė savo korekcijas į mūsų gyvenimus: daug nepatogumo,  sunkumų, nerimo ir nežinios. Nepaprastai svarbu reguliariai reflektuoti, nes net ir sunkiausios patirtys bei  jausmai turėtų būti įsisąmoninti ir priimti. Svarbu išliūdėti ir atsisveikinti su tuo, ko netekome. Tada  išsilaisvina energija, kurią anksčiau skyrėme laikytis praeities. Tad dabar galime pradėti ieškoti būdų  prisitaikyti ir veikti realybėje, kurioje esame. Refleksija padidina mūsų galimybes prisitaikyti prie pokyčių  šiame nenuspėjamame pasaulyje. Kviečiu neužsisklęsti, bet kartu padėti išbūti laiką, kuris vis dar tęsiasi.  

Kokia psichologinės grupės nauda? 

  1. Grupėje gaunama parama streso, nerimo, vienatvės laikotarpiu ar kitų sunkumų metu. 
  2. Grupės dalyviai duoda grįžtamąjį ryšį, kaip atsaką į kiekvieno dalyvio elgesį; taip galima geriau  įsisąmoninti elgesio šablonus, kurie gyvenime trukdo, verčia vėl ir vėl išgyventi tas pačias ar panašias  problemas.  
  3. Grupė – tai lyg laboratorija naujam elgesiui išbandyti. Dažnai žmonės, kuriuos sutinkame grupėje,  būna panašūs į tuos, kuriuos sutikome praeityje ar sutinkame dabartiniame gyvenime ir su kuriais  patyrėme ar patiriame bendravimo sunkumų.  
  4. Grupėje galima išmokti kurti artimesnį ryšį, pagrįstą pasitikėjimu, savigarba ir pagarba kitam. 
  5. Grupinės situacijos yra labai panašios į tas, kurios vyksta dalyvių gyvenimuose, tad galima  pasimokyti į jas reaguoti “čia ir dabar”.  
  6. Grupės dalyviai ugdo drąsą būti savimi, gebėjimą aiškiai suformuluoti tai, ką jie nori kitiems pranešti,  gebėjimą pasiekti, jog būtų išgirsti ir suprasti, bei mokosi išgirsti ir suprasti kitus dalyvius, išreikšti savo  jausmus, geriau susigaudyti savo mintyse.  

Psichologė Renata Stonie