Kada į širdį ateina Kalėdos 2021

Kada į širdį ateina Kalėdos 2021

PROJEKTAS „VAIKAI – VAIKAMS“

 „Gal buvo gruodis, o gal nešaltas Izraelio ruduo, kada vilties žvaigždė sužibusi danguos“, anot poetės Romualdos Adomaitytės Chabarinos, parodė mums kelią. Kelią į Gyvenimą, Viltį, Tiesą… Tiesa.  Juk iš tiesų, niekas pasaulyje nežino tiksliai Išganytojo gimimo datos… To nefiksuoja jokie istoriniai šaltiniai, tačiau tradiciškai pasaulyje –  švenčiame kaip Šventas Kalėdas ir senas šaknis turinčią žiemos saulėgrįžos, saulės sugrįžimo šventę.

Bet juk ne data mums svarbiausia. Svarbiausia, kad mes kiekvienas giliai savo širdyje turime tai, kas iš tiesų yra dieviška ir visai nieko nekainuoja… Galingiausi įrankiai keičiantys ir mus, ir kitus žmones, kurie yra šalia mūsų, yra labai paprasti:  apkabinti, suprasti, atjausti, padrąsinti, nusišypsoti, pastebėti, paguosti, sušildyti, padėkoti, tarti gerą žodį, pabūti kartu, atleisti, paskatinti, būti geranorišku, pakančiu, būti maloniu, pasišventusiu, būti ramiu, kantriu, ištikimu, būti patenkintu ir savimi, ir kitu, šalia esančiu, būti dažniau teikiančiu pagalbą, nei jos prašančiu… Tiesiog mylėti.

Kalėdų dvasia gali gyventi ir būti mūsų širdyse kasdien, visus metus… Esu įsitikinusi, kad tikros Kalėdos – tai mūsų požiūris į gyvenimą, tai mūsų širdies nusistatymas tiek savo, tiek kitų atžvilgiu, kurie yra šalia mūsų…

Kaip dažnai paskęstame dovanų pirkimo karštligėse, beprotiškame prieššventiniame skubėjimo maratone. Bet ar tikrai šitaip ateina Kalėdos į mūsų širdis? Ar įsileidžiame gyvąjį ir visada esantį Dievą, veikiantį ir perkuriantį mus gerumu ir meile į savo širdis? Tuomet, manau, ir įvyksta tikros Kalėdos.

Tiesa, kartais Kalėdos įgauna ir materialų pobūdį. To labai norisi ir reikia mažutėliams, vaikams. Šiais metais ir vėl pavyko mums, Kauno rajono pedagoginei psichologinei tarnybai, jau ketvirtą kartą bendradarbiauti su Pasauline labdaros organizacija ADRA, kuri ir šiais metais iš Vokietijos atvežė į Lietuvą didžiulį furgoną Kalėdinių dovanų nepritekliuje gyvenantiems Lietuvos vaikams. Šis projektas vadinasi „Vaikai – vaikams“.  Vaikučiai su savo tėveliais, labiau pasiturinčiose šalyse, su meile ir dėmesiu surenka dovanėles kitose šalyse gyvenantiems vaikams. Štai šitaip dovanos atkeliavo ir į Kauno rajoną. Šimtą vertingų dovanų dėžių ir dar kitokios paramos gaus patiriančių sunkumų Kauno rajono šeimų vaikai. Dėkojame visiems už šiltą bendradarbiavimą: Kauno rajono pedagoginei psichologinei tarnybai, jos atstovei – socialinei pedagogei Astai Markauskienei,  Lietuvos Adventistų bažnyčiai, SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro Šeimos gerovės skyriui, jo vedėjai socialiniams reikalams Kristinai  Banuškevičienei bei šauniai socialinių darbuotojų  komandai, kurie tarpininkauja, vienokiu ar kitokiu būdu prisideda, kad dovanos galėtų greitai ir saugiai nukeliauti pas tuos vaikus,  kuriems labiausiai jų reikia. Kad pasiektų dovanos Vilkijos apylinkių mažuosius, mums pagelbėja gimnazijos socialinė pedagogė Auksuolė Pustelnikaitė. Žinome, kad ir vėl bus daug džiaugsmingų šypsenų, nuostabos, nuoširdumo, paprastumo, dėkojimo…  Vaikų širdeles tikrai bus paliestos gerumo. Vaikams svarbu žinoti, kad visada yra kažkas, kas jais rūpinasi, kam jie yra labai  svarbūs…

Ačiū visiems, kurie savo gerumu ir šiluma prisideda, kad Kalėdų džiaugsmas  paliestų mūsų rajono vaikų širdeles.  Mes tikrai turtėjame, kai dalinamės. Dalinamės gerumu ir meile… Meilės paradoksas toks, kad ji auga, kai ją atiduodame kitiems. Dėkoju visiems, kurie skiria savo brangaus laiko, kad dovanėlės greitai ir tiksliai pasiektų tuos vaikučius, kuriems jos skirtos. Štai taip ir ateina į mūsų širdis Kalėdos…Tikiu, kad ir pasilieka ilgam.

Projekto iniciatorė Kauno rajone, Pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Renata Stonienė

Susiję įrašai