Gruodžio 18 d. Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinėje mokykloje vyko Kauno rajono ugdymo įstaigų ir Kauno rajono pedagoginės psichologinės tarnybos psichologų paskutinė 2025 metų metodinė diena. Susitikimo tema – „Pozityvi tėvystė ir praktiniai psichologų darbo metodai“.
Metodinę dieną pradėjo mokyklos direktorė ir pavaduotoja, kurios pristatė pagalbos mokiniui specialistų komandinį darbą, pasidalijo sėkmėmis, pasiekimais bei mokyklos patirtimi. Dalyviai taip pat turėjo galimybę susipažinti su mokyklos erdvėmis.
Giedrė Klapatauskienė (Kauno r. pedagoginė psichologinė tarnyba) supažindino su STEP grupėmis tėvams ir pasidalijo trumpu, tačiau labai praktišku ir lengvai pritaikomu užsiėmimu, kuris nuteikė pozityviai ir atvėrė erdvę ryšiui.
Toliau Lina Motiejauskienė (A.Mitkaus pagrindinė mokykla) pristatė Pozityvios tėvystės įgūdžių programą tėvams ir vedė patyrimines praktikas, padėjusias giliau pajusti tėvų ir vaikų tarpusavio ryšį bei jo stiprinimo galimybes.
Inga Markevičienė (Domeikavos gimnazija) pasidalijo stažuotės Norvegijoje patirtimi, atskleisdama specialistų darbo ugdymo įstaigose panašumus ir skirtumus, praplėtusius kolegių profesinį akiratį.
Susitikimo metu dalyvės taip pat aplankė tradicinę A. Mitkaus pagrindinės mokyklos Kalėdinę labdaros mugę, kur mokiniai parduoda savo rankdarbius ir paruoštus patiekalus, o surinktos lėšos skiriamos mokiniams, kuriems reikalinga pagalba.
Visą metodinę dieną moderavo metodinio būrelio pirmininkė Renata Stonienė, priminusi, kad 2025 metų metodiniai renginiai buvo siejami su M. K. Čiurlionio 150-osiomis gimimo metinėmis. Šia proga ji pasiūlė refleksines praktikas, kvietusias per Čiurlionio kūrybos simbolius pažvelgti į savo profesinius metus ir asmenines patirtis: „Metų ciklas“ pagal Čiurlionį, „Pasaka“ kaip vidinio proceso metafora bei simbolinė refleksija pagal paveikslą „Rex“.
Renginyje kolegės taip pat dalijosi tuo, ką norėtų pasiimti iš 2026 metų metodinių dienų, ir ką pačios gali duoti psichologų bendruomenei – savo metodikas, darbo būdus, įžvalgas, paskaitas ar net kvietimą į savo darbo aplinką.
Renginį lydėjo bendrystės jausmas ir geranoriška atmosfera. Prie jaukumo prisidėjo mokyklos administracijos paruoštos vaišės – nuoširdžiai už tai dėkojame. Taip pat dėkojame kolegei Linai Motiejauskienei už kvietimą, atvirumą ir bendradarbiavimą.
Tegul šie susitikimai ir toliau tampa mūsų mažais bendradarbiavimo stebuklais.